A jelenlegi vállalati rendszerek előre megírt ERP raportokkal vannak ellátva, de a lista soha nem fedi le az összes felhasználói igényt - ezek a rendszerek főleg csak a végfelhasználó számára meghirdetett preferált jelentéssel érkeznek. A DDCS úgy találta, hogy a felhasználóknak gyakran hetek vagy hónapok szükségesek ahhoz, hogy elsajátítsák ezeket a jelentéskészítő eszközöket.
Standard ERP report-ok és report-ok írása
A report megírásának fontosságát gyakran figyelmen kívül hagyják, mint a vállalati szoftver bevezetésének kritikus lépését . Az információ az ERP megvalósításának célja, és mind a stratégia, mind a megfelelő erőforrások szükségesek e cél eléréséhez.
A jelentésírásnak a következő kategóriákba kell tartoznia:
- Olyan formanyomtatványok, mint számlák, megrendelés-visszaigazolások, beszerzési megrendelések, követelés-kimutatások, kötelezettségek csekkjei stb.
- Ismétlődő alapon készített, kezelt jelentések
- Ad hoc jelentések, amelyek általában egyszeri jelentések, „Most szükségem van erre az információra” jelentések
- Analitikai jelentések, amelyek adatokat mutatnak és segítenek elemezni a történteket
- Vezetői irányítópultok, amelyek áttekintést nyújtanak az üzleti teljesítményről a vállalat legfontosabb teljesítménymutatóival (KPI) szemben
Ezeket az elemeket figyelembe kell venni egy átfogó jelentéskészítési stratégiában, amely minden szinten azonosítja az igényeket, a jelentéskészítő eszközökben, az adatok kiépítésében (adattárház versus adatmartárok) és a jelentések telepítési módszereiben.
DDCS megközelítése az ERP report-okhoz
Az ERP report-ok és formanyomtatványok kidolgozása jelentős feladat, amelyet nem lehet félvállról venni. Gyakran az információkhoz való hozzáférés kulcsfontosságú mozgatórugója a projektnek.
A projekt üzleti folyamatainak fejlesztése (BPI) szakaszában a projektcsapatnak biztosnak kell lennie abban, hogy dokumentálja az üzleti folyamatban használt űrlapokat és jelentéseket. Ezenkívül a csapatnak össze kell gyűjtenie a vállalkozás irányításához használt fő teljesítménymutatókat.
A jövőbeni állapot kialakításakor a csapat meghatározza a jelentési stratégiát. A stratégia a következőket dokumentálja:
- Főbb teljesítménymutatók (KPI)
- Tranzakciók és dimenziók
- Információs igények
- Elemzési igények
Az oktatási szakaszban a csapat meg fogja érteni a jelentéstételi eszközök sokféle típusát:
- Tranzakciós rács lekérdezések
- Irányítópultok (Dashboard)
- Pontozókártyák
- Közzétett jelentések
- Ad hoc jelentések
A jelentési stratégia meghatározza, hogyan használják ezeket a jelentési eszközöket az információkhoz való hozzáférés javítására.
🎄✨ Boldog Karácsonyt és Sikerekben Gazdag Új Évet Kívánunk! ✨🎄
Az év vége mindig remek alkalom, hogy megálljunk egy pillanatra, és hálát adjunk az elért eredményekért.
Az elmúlt évben a proALPHA ERP rendszer segített ügyfeleinknek abban, hogy vállalkozásaik hatékonyabban, átláthatóbban és sikeresebben működjenek.
💡 Az integrált megoldások, az automatizált folyamatok és az adatokra épülő döntéshozatal nemcsak az idei kihívások leküzdésében támogatták a Proalpha ERP felhasználóit hanem megalapozták a jövőbeni növekedést is.
Köszönjük partnereinknek és ügyfeleinknek az együttműködést és a bizalmat! Az új évben is folytatjuk a közös munkát, hogy a proALPHA ERP technológiája továbbra is a vállalkozások növekedésének motorja lehessen.
🎁 2025-ben is számíthat ránk a digitális átalakulásában!
Békés, szeretetteljes karácsonyt és eredményes új évet kívánunk!